Játsszunk könyvtárost!

Amikor reggelente Mimivel oviba megyünk, szeretjük előre eltervezni, hogy mit fogunk majd együtt játszani délután – főleg azokon a napokon, amikor nincs kedve oviba menni… Azt hiszem, ez ad neki egy kis extra töltést az előtte álló nap gyűrődéseihez.  Ilyenkor szinte mindig a már régóta szeretett, sok jó élményünket okozó játékokat szokta kérni, például a fa babaházat.

Na és vannak azok a napok, amikor mindez nem működik: bárhogy próbálkozom,  semmivel nem lehet lelket önteni belé. Egy ilyen napon történt, hogy egyszercsak a hasamra ütve  azt mondtam:

Ettől függetlenül a dolog azonnal működött, máris meg volt mentve a reggel. Hát persze, hiszen a szerepjátéknak mindig sikere van (nálunk). Természetesen délután is rögvest azzal fogadott gyakorlatilag már a csoportszoba ajtajában, hogy “ugye tudom, hogy otthon könyvtárosat fogunk játszani…” Hát hogyne tudtam volna. De még mindig nem tudtam, hogy kell.

„És délután tudod mit fogunk játszani délután? Könyvtárosat!” – Fogalmam sem volt persze, hogyan kell könyvtárosat játszani… Ekkor még.

Aztán persze ahogy elkezdtük, kiderült ez is…


A játék leírása

A JÁTÉK ELŐNYE (a közös időtöltés örömén túl):
Garantáltan elő fog kerülni legalább egy olyan könyv, amit iszonyú régen olvastunk, és amihez most óriási kedvet kaptunk. 

Az Olvasó (tetszőleges számú baba és plüssállat kíséretében) ellátogat a könyvtárba. Köszön a Könyvtárosnak (ezért a köszönésért nekünk már megérte játszani!), majd elmondja, milyen könyveket keres. Például:

„cicás könyveket”, vagy „olyan könyvet, amiben veszélyes állatok vannak”, avagy  „kisméretű könyveket, mert nem akarok sokat cipekedni”, “olyan könyveket, amikben ételek vannak, mert főzni szeretnék”.

A Könyvtáros odamegy a polchoz, végignézi a kínálatot, majd leveszi a témához passzoló mesekönyveket és megmutatja az Olvasónak.

Az Olvasó pedig eldönti, mit akar kölcsönözni.

A Könyvtáros a kölcsönzött könyveket feljegyzi az olvasójegyre: ahány könyvet visz az olvasó, annyi színes kört színez ki a jegyen.

Majd szerepcsere. A következő körben pedig az olvasó már vissza is viszi a könyvtárba a kikölcsönzött gyerekkönyveket. Ekkor a könyvtáros áthúzza a színes köröket egy vonallal.

Figyeld meg, hányadik körnél merültök el valamelyik mesében. 🙂 Mi nem sokáig bírtuk 😀


Letölthető olvasójegy a játékhoz

Ha nincs kedvetek saját olvasójegyet rajzolni, akkor használjátok a Mesepatika otthon nyomtatható olvasójegyét 🙂

Egyszerre 2 db olvasójegyet tudsz nyomtatni vele egy A4-es papírra.
Ha a papír mindkét oldalára rányomtattad a mintát, keresztben vágd félbe a lapot, majd középen hajtogasd meg.

1 thought on “Játsszunk könyvtárost!”

Leave a Comment

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük